SERVUS.SK

| AUTOSTOP PORTALVitajte na autostop-portáli, ktorý Vám ponúka spolujazdu v Európe.
Preprava osôb aj do Nemecka, Švajčiarska, Talianska a po celom Slovensku.
Zaregistrujte sa a využívajte všetky služby stránky SERVUS.SK bez poplatkov.
Aktuálne je v ponuke miest a každú chvíľu pribúdajú nové.
SERVUS.SK 31.05.2020 anonym (registrujte sa)   home info SK DE EN
Najnovšie hodnotenia:
Urcite ANO hocikedy!!!!100%
Doporucujem.100%
Super cesta100%
super cesta100%
Doporucujem100%
Dobra cesta100%
Super100%
inzercia
www.tatry-alpy.sk
Preprava | AUTOSTOP PORTAL www.servus.sk
...info o stránke

Čo nájdete na stránke SERVUS.SK


Stránka SERVUS.SK je portálom, ktorý je určený sprostredkovaniu autostopu.

Táto stránka poskytuje priamu službu dvom kategóriám používateľov:
  • vodičom, ktorý cestu ponúkajú
  • spolujazdcom, ktorý cestu hľadajú

Profitom, ktorý prostredníctvom tejto služby obe kategórie používateľov získavajú je priamy finančný efekt, na strane vodiča v znížení nakladov na prevádzku motorového vozidla, na strane spolujazdca v znížení nákladov na odvoz oproti iným alternatívnym dopravným prostriedkom.

Ako funguje stránka SERVUS.SK pre vodičov ?
Princíp fungovania stránky SERVUS.SK je veľmi jednoduchý a založený na priamej komunikácii medzi vodičom ponúkajúcim spolujazdu a spolujazdcom hľadajúcim spolujazdu.
Vodič definuje podrobne ponuku na cestu pre ktorú ponúka odvoz v nasledovnom rozsahu položiek - región a obec, dátum a čas pre štart a cieľ cesty, sumu regiónov cez ktoré bude prechádzať, informáciu o počte ponúkaných miest, požadovanej cene za osobu, objem batožiny a doplňujúce informácie o poistení, zdravotnom stave a asistenčnej službe.
Uvedené údaje spolu s kontaktnými údajmi vodiča sú sprostredkované prostredníctvom viacerích vyhľadávaní ostatným používateľom stránky.
Uverejnenie ponúk na cestovanie a ich vyhľadávanie je bezplatné.

Ako funguje stránka SERVUS.SK pre spolujazdcov ?
Spolujazdec definuje podrobne požiadavku na odvoz v nasledovnom rozsahu položiek - región a obec, odkiaľ a kam hľadá odvoz, dátum od a dátum dokedy má byť cesta zrealizovaná, počet osôb a informáciu o batožine.
Uvedené údaje spolu s kontaktnými údajmi spolujazdca sú sprostredkované prostredníctvom viacerích vyhľadávaní ostatným používateľom stránky.
Uverejnenie požiadaviek na cestovanie a ich vyhľadávanie je bezplatné.

História stránky SERVUS.SK
Stránka SERVUS.SK bola spustená 1. septembra 2005 do prevádzky. Jej história sprostredkovania autostopu na internete vychádza z úspešnej rubriky CESTOVANIE na stránke www.nemecko.sk, ktorá má za sebou v čase spustenia stánky SERVUS.SK 5 ročnú históriu.

Registrácia na stránke SERVUS.SK
Pre prístup k ponukám a požiadavkám a pre zadávanie ponúk a požiadaviek je povinná registrácia. Účelom registrácie je zjednodušiť používanie stránky SERVUS.SK a možnosť budovať si vlastnú históriu. Pre registráciu je potrebné uviesť prihlasovacie meno a heslo, meno a priezvisko, platnú emailovú adresu, rok narodenia, región a obec, kontaktné údaje. Vodiči majú ešte možnosť definovať údaje o vozidle.
Registrácia je bezplatná.

Hodnotenie vodičov a spolujazdcov na stránke SERVUS.SK
Každý z vodičov a spolujazdcov zaregistrovaných na stránke SERVUS.SK si od momentu zaregistrovania buduje pod svojim kontom svoju históriu. Pod históriou sa rozumie archív ponúk resp. požiadaviek, ktoré používateľ stránky na stránke SERVUS.SK uverejnil. K tomuto archívu ponúk majú prístup všetci používatelia stránky a prostredníctvom tohto archívu je možné vodičov aj spolujazdcov hodnotiť.
Tieto hodnotenia sa prejavia na celkovom percentuálnom hodnotení vodiča resp. spolujazdca a prostredníctvom tohto hodnotenia je možné zaviesť vodiča resp. spolujazdca (pri hodnotení 0 percent) do stoplistu a tak informovať ostatných používateľov o prípadnom nekorektnom správaní sa.

Hodnotenie vodičov aj spolujazdcov je založené na percentuálnom ohodnotení:
  • 100 percent - maximálna spokojnosť
  • 0 percent - nekorektné jednanie - záznam do stoplistu

História vodičov na stránke SERVUS.SK
Každá zo zrealizovaných ponúk, ktoré boli uverejnené vodičom a neboli pred cieľovým dátumom cesty vodičom zrušené sú zapisované do archívu vodiča spolu s počtom odvezených spolujazdcov. Poznámka - počet odvezených spolujazdcov vychádza z rozdielu medzi maximálnym počtom voľných miest v ponuke pri jej uverejnení alebo editácii a počtom voľných miest deň po cieľovom dátume konania samotnej jazdy. V tomto kontexte si prosím aktuálny stav voľných miest aktualizujte pri svojich ponukách, aby Vám Vaša história rástla s počtom odvezených spolujazdcov korektne. Od počtu spolujazdcov rastie bonita vodiča, ktorá je vyjadrená logom autíčka zobrazeným pri každom z vodičov.


Autíčko vodiča podľa odvezených spolujazdcov
biele autíčko biele auticko menej ako 50 odvezených spolujazdcov
modré autíčko modre auticko viac ako 50 odvezených spolujazdcov
červené autíčko cervene auticko viac ako 100 odvezených spolujazdcov
strieborné autíčko strieborne auticko viac ako 500 odvezených spolujazdcov
zlaté autíčko zlate auticko viac ako 1000 odvezených spolujazdcov
čierne autíčko stoplist záznam do stoplistu
Poznámka - ikona, symbol autíčka je zároveň linkom na zobrazenie histórie vodiča alebo spolujazdca a ich hodnotenia.

Stoplist
Stoplist je prehľad vodičov alebo spolujazdcov, ktorí získali za uplynulých 30 dní hodnotenie 0 percent, teda negatívne hodnotenie. Používateľ stránky SERVUS.SK bude po takomto hodnotení zobrazený na 30 dní odo dňa uverejnenia negatívneho hodnotenia a autíčko vodiča resp. spolujazdca bude počas uvedenej doby čierne bez ohľadu na pôvodnú farbu autíčka.
Na každé hodnotenie má jeho adresát možnosť uverejniť jednu reakciu.

Doplňujúce informácie o stránke SERVUS.SK
Stránka je lokalizovaná v troch jazykoch a to v slovenskom, anglickom a nemeckom jazyku.
Všetky služby stránky SERVUS.SK sú vodičom aj spolujazdcom poskytované bezplatne.

Dôležité upozornenia
  • Prevádzkovateľ stránky SERVUS.SK nenesie akúkoľvek zodpovednosť za akékoľvek škody, ktoré Vám vzniknú v akejkoľvek súvislosti s používaním internetovej stránky SERVUS.SK.
  • Používaním stránky SERVUS.SK Vám nevzniká akýkoľvek právny nárok na akúkoľvek náhradu škôd zo strany prevádzkovateľa stránky bez výnimky.
  • Prevádzkovateľ stránky SERVUS.SK nenesie akúkoľvek zodpovednosť za hodnovernosť a pravdivosť informácií uverejnených na stránke SERVUS.SK.

Želáme Vám veľa štastných kilometrov so stránkou SERVUS.SK.
Preprava | AUTOSTOP PORTAL www.tatry-alpy.sk
Najnovšie ponuky: